PANOSPORIN 50 mg 50 yumuşak jelatin kapsül Nedir

Biem Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Panosporin nedir, Panosporin ne için kullanılır, Panosporin ne ilacı, Panosporin neye yarar, Panosporin ne işe yarar, Panosporin neye iyi gelir, Panosporin kullananlar, Panosporin kullanımı, Panosporin uygulama, Panosporin etkileri, Panosporin faydaları bilgilerini içerir.

2.PANOSPORIN nedir ve ne için kullanılır?

PANOSPORİN, berrak sıvı içeren, kahve rengi, yumurta biçiminde, yumuşak jelatin kapsüldür. Her bir yumuşak jelatin kapsül 50 mg siklosporin içerir.

PANOSPORİN, 50 adet yumuşak jelatin kapsül içeren blister ambalajlarda takdim edilmektedir.

Eğer size bir transplantasyon (organ nakli) uygulanmışsa, PANOSPORİN’in fonksiyonu vücudunuzun bağışıklık (immün) sistemini kontrol etmektir. PANOSPORİN, normal olarak nakledilmiş dokulara saldıracak olan özel hücrelerin gelişimini bloke ederek, nakledilen organın reddedilmesini önler.

Eğer kendi vücudunuzun immün yanıtının (bağışıklık) vücudunuzdaki hücrelere saldırdığı bir hastalığınız (otoimmün hastalık) varsa, PANOSPORİN bu hastalıktaki bağışıklık sistemi tepkilerini (immünoreaksiyonları) bastırır. Bu tür otoimmün hastalıklar; görmeyi tehdit eden bir çeşit göz iltihabı olan konjonktivit (orta veya ilerlemiş üveit ya da Behçet üveiti), belirli deri hastalıklarının ağır vakaları (atopik dermatit / egzama ve sedef), klasik hastalığı modifıye edici ilaçların (metotrexat dahil) etkisiz olduğu şiddetli, aktif romatoid artrit (eklemlerde ağrı

ve şekil bozukluğuna neden olan devamlı bir hastalık) ve nefrotik sendrom adı verilen bir böbrek hastalığıdır.