TRAVAZOL 15 gr krem Nedir

Bilim Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Travazol nedir, Travazol ne için kullanılır, Travazol ne ilacı, Travazol neye yarar, Travazol ne işe yarar, Travazol neye iyi gelir, Travazol kullananlar, Travazol kullanımı, Travazol uygulama, Travazol etkileri, Travazol faydaları bilgilerini içerir.

TRAVAZOL nedir ve niçin kullanılır?

TRAVAZOL, ağır iltihabi veya egzamalarla birlikte seyreden (örneğin ellerde, parmak aralan, kasık ve genital bölgelerde) derinin yüzeysel mantar enfeksiyonlarının başlangıç veya ara tedavisi için kullanılır.

TRAVAZOL’ün ambalaj büyüklüğü 15 g’dır ve 1 g TRAVAZOL 10 mg izokonazol nitrat ve 1 mg diflukortolon valerat etkin maddelerini içerir.

İzokonazol nitrat; derinin yüzeysel mantar hastalıklarının tedavisi için kullanılır. Birçok mikroba karşı etkilidir; dennatofitlere, mayalara, maya benzeri mantarlara (Pitriyasis versicolor*a neden olan organizmalar da dahil), küflere aynca kırmızı, kahverengi lekelerle belirgin bulaşıcı bir deri hastalığı olan Erythrasma’ya sebep olan organizmalara karşı da etkilidir.

Diflukortolon valerat; derinin iltihabi ve aleıjik durumlannda iltihabı önler ve kaşıntı, yanma, sızı gibi şikayetleri giderir.