ARAMID 10 mg 30 film tablet Nedir

Koçak Farma Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Aramid nedir, Aramid ne için kullanılır, Aramid ne ilacı, Aramid neye yarar, Aramid ne işe yarar, Aramid neye iyi gelir, Aramid kullananlar, Aramid kullanımı, Aramid uygulama, Aramid etkileri, Aramid faydaları bilgilerini içerir.

2.ARAMID nedir ve ne için kullanılır?

  • ARAMİD romatizmaya karşı kullanılan ilaç grubuna dahildir ve etkin madde olarak 10 mg leflunomid içerir.
  • ARAMİD beyaz renkli, yuvarlak, bikonveks film tabletlerdir. Tabletler 30 film tablet içeren HDPE şişeler içerisinde bulunur.
  • ARAMİD erişkinlerde sülfasalazin (romatoid artrit ve iltihaplı barsak hastalıklarının tedavisinde kullanılır) veya metotreksat (kanser veya ağır sedef hastalığı ve ağır eklem romatizmasının tedavisinde kullanılır) ile kontrol altına alınamayan veya bu ilaçları tolere edemeyen veya bu ilaçların kullanılmamasının gerektiği aktif romatoid artrit ve yine sülfasalazin veya metotreksat ile kontrol altına alınamayan veya bu ilaçları tolere edemeyen veya bu ilaçların kullanılmamasının gerektiği aktif psöriyatik artrit tedavisinde kullanılır.

  • Romatoid artritin belirtileri tutulan eklemde iltihap, şişlik, hareket zorluğu ve ağrıdır. Tüm vücudu etkileyen diğer belirtiler iştah kaybı, ateş, enerjide azalma ve kansızlık (kırmızı kan hücrelerinde azalma, anemi) olarak sayılabilir.