ALPROS 500 mcg/ml inf. için konsantre çöz. içeren 1 mlx5 ampül Saklanması

Koçak Farma Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Alpros saklanması, Alpros muhafazası, Alpros soğuk, Alpros nem, Alpros karanlık, Alpros ambalaj, Alpros çocuklardan saklanması, Alpros son kullanma tarihi, Alpros firması, Alpros kullanma talimatı, Alpros üretici firma bilgilerini içerir.

5.ALPROS'in saklanması

Ambalajdaki son kullanma tarihinden sonra ALPROS'i kullanmayınız.

Eğer çözeltide bulanıklık veya kabın renginde değişiklik fark ederseniz ALPROS’u kullanmayınız.

Ruhsat sahibi: KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ A Ş.

Mahmutbey Mah. Kuğu Sok. No: 18 Bağcılar / İSTANBUL

Üretim yeri: KOÇAK FARMA İLAÇ VE KİMYA SANAYİ AŞ.

Çerkezköy Organize Sanayi Bölgesi, Karaağaç Mah., 11. Sok., No:5 Kapaklı / TEKİRDAĞ

AŞAĞIDAKİ BİLGİLER BU İLACI UYGULAYACAK SAĞLIK PERSONELİ İÇİNDİR

PGEı ile total dolaşımda en uygun hemodinamik etkiyi sağlamak için, eş zamanlı hemodinamik izleme ile pozitif vücut sıvı dengesi garanti edilmiş olmalıdır.

Optimum bireysel idame dozunun sürekli uygulanmasından 12 saat sonra yeniden bir hemodinamik değerlendirme yapılmalıdır. Bu aşamada, kardiyak indeksin bazal değere göre (PGEıuygulamasından önce) % 20 akut yükselmesinin devamı ve gerekli ise pulmoner vasküler direncinen az 4 Wood’a düşmesi yeterli hemodinamik iyileşme olarak görülür. Wood birimininhesaplanması:

Pulmoner ortalama arteriyel basınç - Kapiler oklüzyon basıncı Kardiyak output

Doz aşımı tedavisi:

Doz aşımı durumlarında, ALPROS dozu azaltılmadı ya da tedavi sonlandırılmalıdır. Doz aşımı semptomlarının tedavisi semptomatiktir; ancak maddenin hızlı metabolize olması nedeniyle,genellikle tedavi gerekli değildir.

Seyreltme için talimatlar

Duktus arteriyosuz açıklığının korunması durumlarında

Aseptik koşullarda 1 mL ALPROS steril %0.9 izotonik sodyum klorür veya %5 glukoz çözeltisi ile 100 veya 250 mL’ye seyreltilmelidir. Hazırlanan çözelti 500 mikrogram alprostadil içerir.

50 ng/kg/dk’lık infüzyon hızı için:

Kalp transplantasyonu yapılacak hastalarda şiddetli kronik kalp yetmezliği durumlarında Bir kural olarak, 1 mL Alprostadil 100 mL’lik son hacmi elde etmek için aseptik koşullar altında sterilizotonik sodyum klorür solüsyonu veya %5 sulu glukoz çözeltisi ile seyreltilir. Bu infüzyonçözeltisi 48 saatlik bir süre içinde verilir.

2.5 ng/kg/dakikalık infüzyon hızı için aşağıdaki değerler geçerlidir:

Ampulün hacmi de (1 mİ) dahil İnfüzyon çözeltisininhacmi(mL)

İnfüzyon çözeltisindeki alprostadil konsantrasyonu(pg/mL)

İnfüzyon hızı (mL/kg/saat)

100

0.03

Konsantre, direk plastik yüzey ile temas etmemelidir. ALPROS’un daha önce hazırlanan seyreltme solüsyonu içine, kabın duvarları ile doğrudan temastan kaçınılarak ilave edilmesi tavsiye edilir.Hazırlandıktan sonra 24 saat geçmiş solüsyonlar atılmalıdır.