NASTIFRAN 10 mg/2 ml IM/IV enj. çöz. içeren ampül Nedir

Keymen Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Nastifran nedir, Nastifran ne için kullanılır, Nastifran ne ilacı, Nastifran neye yarar, Nastifran ne işe yarar, Nastifran neye iyi gelir, Nastifran kullananlar, Nastifran kullanımı, Nastifran uygulama, Nastifran etkileri, Nastifran faydaları bilgilerini içerir.

2.NASTIFRAN nedir ve ne için kullanılır?

NASTİFRAN 2 mL renksiz çözelti içeren şeffaf cam ampul içerisinde kas içine/damar içine uygulanan bir ilaçtır. NASTİFRAN'ın etkin maddesi metoklopramid'tir. Her 2 mL'lik ampulde 10 mg metoklopramid içerir. 5 ampullük ambalajlar halinde kullanıma sunulmuştur.

Metoklopramid, sindirim sistemindeki besinlerin mide ve barsaklarda ilerlemesini sağlayan kaslar üzerinde etki gösterir.

Metoklopramid'in en yaygın kullanım amacı bulantı ve kusmanın önlenmesi ve tedavi edilmesidir (antiemetik). Metoklopramid özellikle migren ve kanser tedavilerine bağlı bulantının giderilmesinde etkilidir. Bazı tanı testlerinde de, örneğin mide ya da barsak içerisine tüp yerleştirilmesi gerektiğinde ya da baryum incelemesi sırasında kullanılabilir. Ayrıca midede asit artışı sebebiyle oluşan rahatsızlığın giderilmesinde de etkilidir.