LAFLEKS %10 DEKSTROZ solüsyonu 150 ml setsiz Endikasyonları

Laurus Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Lafleks Dekstroz endikasyonları, Lafleks Dekstroz tedavisi, Lafleks Dekstroz ne işe yarar, Lafleks Dekstroz neye yarar, Lafleks Dekstroz ne için kullanılır, Lafleks Dekstroz nedir, Lafleks Dekstroz faydaları, Lafleks Dekstroz ne ilacı, Lafleks Dekstroz ne zaman kullanılır, Lafleks Dekstroz kullananlar bilgilerini içerir.

Endikasyonlar

Yüksek konsantrasyondaki dekstroz çözeltilerinin intravenöz yoldan uygulanmasıyla vücuda su ve kalori sağlanır. Bu çözeltiler hastanın klinik durumuna göre diürezi uyarabilir.

LAFLEKS % 10 DEKSTROZ SOLÜSYONU aşağıdaki durumlarda endikedir:

Dehidratasyon, karaciğerdeki depo glikojen eksikliğine bağlı aşırı sıvı kaybına bağlı gelişen aşırı katabolik durumlar, kısıtlı besin ve su alımı, diyare, kusma ya da tuz diürezine bağlı aşırı sıvı kaybı durumları.

Parenteral beslenme rejimlerinde kalori sağlamak amacıyla. Aşağıdaki parenteral beslenme gereken durumlarda, azot kaybını önlemek ya da negatif azot dengesini düzeltmek için uygun bir protein (azot) kaynağıyla birlikte kullanılır:

- Ameliyat öncesi ve ameliyat sonrası dönemlerde ya da ağır karaciğer, böbrek, kalp ve mide-bağırsak hastalıklarında olduğu gibi ağızdan besin ve su alımının kısıtlandığı durumlar.

- Proteinlerin mide-bağırsak sisteminden emiliminin bozulduğu durumlar.

- Proteinlere metabolik gereksinimin ileri derecede arttığı yanıklar vb gibi durumlar.