BIOFLEKS %5 DEKSTROZ %0.45 Sodyum Klorür enjektabl sol (pvc torba) 250 ml setli Nedir

Osel Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Biofleks Dekstroz nedir, Biofleks Dekstroz ne için kullanılır, Biofleks Dekstroz ne ilacı, Biofleks Dekstroz neye yarar, Biofleks Dekstroz ne işe yarar, Biofleks Dekstroz neye iyi gelir, Biofleks Dekstroz kullananlar, Biofleks Dekstroz kullanımı, Biofleks Dekstroz uygulama, Biofleks Dekstroz etkileri, Biofleks Dekstroz faydaları bilgilerini içerir.

2.BIOFLEKS nedir ve ne için kullanılır?

BİOFLEKS %5 DEKSTROZ %0.45 SODYUM KLORÜR vücut için yaşamsal önemi olan sodyum, klorür iyonları ile glukoz içeren damar içi yoldan kullanılan steril bir çözeltidir.

BİOFLEKS %5 DEKSTROZ %0.45 SODYUM KLORÜR, 250, 500 ve 1000 ml hacminde plastik torbalarda sunulmuştur. Setli ve setsiz iki formu bulunmaktadır.

Vücuttan kaybedilen sıvının ve tuzun yerine konmasında işe yarar. Ayrıca vücudun enerji ihtiyacının bir bölümünü de karşılar.

Vücudun susuz ve tuzsuz kalması (dehidratasyon) durumunun tedavisinde ve bu durumun oluşmasını önlemek için kullanılır. Özellikle terleme, kusma ve ameliyat vb gibi durumlarda mide sıvılarının dışarı çekilmesi gibi nedenlerle vücuttaki klorür adlı bir maddenin kaybının, sodyum adlı maddenin kaybına eşit ya da daha fazla olduğu durumlarda, kan nakline ek olarak ayrıca sıvı verilmesi istenen hastalarda, ameliyat öncesi ve sonrası bakımında, böbrek fonksiyonlarını başlatabilecek bir ilaç olarak tercih edilir.

BİOFLEKS %5 DEKSTROZ %0.45 SODYUM KLORÜR, konsantre formda bulunan bazı damar içi uygulamaya uygun ilaçların damar içine uygulanmadan önce seyreltilmesi amacıyla da kullanılmaktadır.