AZITRO 250 mg 6 film tablet Nedir

Deva Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Azitro nedir, Azitro ne için kullanılır, Azitro ne ilacı, Azitro neye yarar, Azitro ne işe yarar, Azitro neye iyi gelir, Azitro kullananlar, Azitro kullanımı, Azitro uygulama, Azitro etkileri, Azitro faydaları bilgilerini içerir.

2.AZITRO nedir ve ne için kullanılır?

AZİTRO 250 mg film kaplı tablettir. 6 tabletlik ambalajlarda bulunur, her bir tablet 250 mg azitromisin içermektedir. AZİTRO, bir yüzü “AZİTRO” yazılı, kokusuz, homojen görünüşlü, beyaz renkte film kaplı oblong tablettir.

AZİTRO, makrolid olarak adlandırılan antibiyotik grubundandır. Bazı bakterilerin ve diğer mikroorganizmaların neden olduğu, aşağıda örnekleri bulunan enfeksiyonların tedavisinde kullanılır:

• Göğüs, boğaz ve burun enfeksiyonları (bronş iltihabı, akciğer iltihabı, ve sinüzit gibi)

• Streptococcus pyogenes’in neden olduğu bademcik iltihabı (tonsilit), boğaz ağrısı (farenjit) tedavisinde penisilin alerjisi varlığında

• Kulak enfeksiyonlan

• Deri ve yumuşak doku enfeksiyonlan (apse veya çıban gibi)

• Chlamydia adlı organizmanın neden olduğu cinsel yolla bulaşan hastahklar

Haemophilus ducreyi isimli bir mikroorganizmanın neden olduğu bağlı yumuşak doku ülseri ve çoğul dirençli olmayan Neisseria gonorrhoeae isimli bir mikroorganizmanın yol açtığı eşlik eden başka enfeksiyonun olmadığı cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlar