ABILIFY 1 mg/ml oral solüsyon 150 ml Nedir

Bristol-Myers Squibb Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Abilify nedir, Abilify ne için kullanılır, Abilify ne ilacı, Abilify neye yarar, Abilify ne işe yarar, Abilify neye iyi gelir, Abilify kullananlar, Abilify kullanımı, Abilify uygulama, Abilify etkileri, Abilify faydaları bilgilerini içerir.

2.ABILIFY nedir ve ne için kullanılır?

ABILIFY antipsikotikler olarak adlandırılan bir ilaç grubuna dahildir.

ABILIFY, oral kullanım için berrak, renksiz-açık sarı çözeltidir. 180 mL ( 150 mL dolum hacmi ) ile ticari ürün polipropilen çocuk klidi olan amber renkli polietilen terefitalat (PET) şişelerde kullanıma sunulmaktadır.

Ambalaj ayrıca 25 mL lik bir doz kabı ve 2.0 mL lik bir damlalık içerir.

ABILIFY, yetişkin ve ergenlerde (13-17 yaş), olmayan şeyleri duyma, görme veya hissetme, şüphecilik, yanlış düşünceler, tutarsız konuşmalar, davranışlar ve duygusal durumda durgunluk gibi belirtiler ile karakterize bir hastalığın tedavisi için kullanılır. Bu durumdaki hastalar aynı zamanda ruhsal çökkünlük içinde olabilir veya kendilerini suçlu, endişeli ya da gergin hissedebilirler.

ABILIFY, olağan dışı ve sürekli, taşkın ya da sinirli bir dönemin olması, aşırı derecede enerjinin olması, her zamankinden daha az uykuya ihtiyaç duyulması, düşünce içeriğinde hızlanma ile birlikte ve bazen aşırı derecede tepkisel bir şekilde çok hızlı konuşma durumundaki yetişkinlerin tedavisinde ve bu durumun tekrarlamasının engellenmesinde kullanılır.

ABILIFY, antidepresan tedaviye cevap alınamayan hastalarda, antidepresanlar ile birlikte majör depresif epizodların (dönemlerin) tedavisinde kullanılır.