OPEMIN 1200 mg 40 film tablet Nedir

Biofarma Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Opemin nedir, Opemin ne için kullanılır, Opemin ne ilacı, Opemin neye yarar, Opemin ne işe yarar, Opemin neye iyi gelir, Opemin kullananlar, Opemin kullanımı, Opemin uygulama, Opemin etkileri, Opemin faydaları bilgilerini içerir.

2.OPEMIN nedir ve ne için kullanılır?

OPEMİN, turuncu renkli, oblong, bikonveks, çentikli film tabletler halindedir. Kutuda, Alüminyum folyo / şeffaf PVC blister ambalajda 40 tablet bulunur.

OPEMİN, nootropik ilaç grubundadır. Nootropikler, öğrenme, hafıza, dikkat ve farkındalık gibi bilişsel süreçleri, yatıştırıcı veya uyarıcı etki ile bağlantılı olmaksızın geliştirir.

OPEMİN;

Erişkinlerde

-    Hafıza kaybı, dikkat eksikliği ve araç kullanma yeteneğinin kaybı gibi bulgularla seyreden psiko-organik sendromların belirtiye yönelik (semptomatik) tedavisi,

  • Kortikal kaynaklı miyoklonus (bir veya daha fazla uzuvda veya gövdede kısa, ani ("flaş-benzeri") kas kasılmaları) tedavisi (tek başına veya diğer ilaçlarla birlikte),
  • Baş dönmesi ve ilişkili denge bozuklukları (vazomotor veya psişik kökenli sersemlik hissi hariç) için kullanılır.
  • Çocuklarda

    - 8 yaş ve üzeri çocuklarda konuşma terapisi gibi uygun yaklaşımlar ile birlikte disleksi (okuma/yazma güçlüğü) tedavisinde kullanılır.