Kısa İlaç Bilgisi
|
A-Ferin Hot; gribal enfeksiyonlarla ortaya çıkan semptomların giderilmesinde ve soğuk algınlığının giderilmesinde kullanılmaktadır. |
İlaç Sınıfı
|
Sinir Sistemi
> Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik)
> NONNARKOTİK ANALJEZİKLER
> Anilidler
> Parasetamol Kombinasyonları
|
ATC Kodu
|
N02BE51
|
Etkin Madde
|
Parasetamol 500 mg
, Psödoefedrin 60 mg
| |
Barkodu |
8699570240026 |
Satış Fiyatı
|
7.51 TL [ 18 Nisan 2018 ]
|
Original / Jenerik
| Orjinal |
Reçete Durumu
|
Beyaz Reçeteli |
Eşdeğer İlaç Sayısı
|
85
|
Sağlık Konuları |
Kronik Ağrı
, Yüksek Ateş
|
Durum
|
Aktif |
SGK Kodu
|
SGKES0 |
İmal veya İthal
|
Ithal |
Raf Ömrü / Son Kullanma Tarihi
|
36 ay |
NFC kodu
|
AAH |
Eşd. ilaç grubu
|
E252B |
Gebelik Kategorisi
|
İlacın gebelik kategorisi B’dir |
İlaç Formu
|
Efervesan Tablet |
Geri Ödeme Durumu
|
Ödenir |