İlaç Sınıfı
|
Sinir Sistemi
> Ağrı Kesici / Ateş Düşürücüler (Aneljezik)
> NONNARKOTİK ANALJEZİKLER
> Anilidler
> Parasetamol
|
ATC Kodu
|
N02BE01
|
Etkin Madde
|
Parasetamol 10 mg/ml
| |
Barkodu |
8699844770716 |
Geri Ödeme Kodu |
A13408 |
Satış Fiyatı
|
6.81 TL [ 18 Nisan 2018 ]
|
Original / Jenerik
| Orjinal |
Reçete Durumu
|
Beyaz Reçeteli |
Eşdeğer İlaç Sayısı
|
5
|
Alternatif İlaç Sayısı
|
3
|
Sağlık Konuları |
Kronik Ağrı
, Yüksek Ateş
|
Durum
|
Aktif |
SGK Kodu
|
SGKFIB |
İmal veya İthal
|
Ithal |
Raf Ömrü / Son Kullanma Tarihi
|
24 ay |
NFC kodu
|
FQC |
Eşd. ilaç grubu
|
E187G |
Gebelik Kategorisi
|
İlacın gebelik kategorisi B’dir |
İlaç Formu
|
Flakon |
Geri Ödeme Durumu
|
Ödenmez |
Kullanım Zamanı
|
İlaç aç veya tok karnına kullanılmalıdır. |
Uygulama Yolu
|
A-FERİN pediatrik ağız yoluyla kullanılır. A-FERİN pediatrik’i yemeklerden önce veya yemeklerden sonra kullanabilirsiniz. |
Günlük Kullanım Şekli
|
6–12 yaş grubu çocuklarda (22–43 kg): Her 6 saatte bir 10 mL (2 ölçek). 6 yaşın altındaki çocuklarda kullanılmamalıdır. Günde 4 dozdan fazla kullanmayınız. |
Uygulama Süresi
|
5 gün |