CIPRALEX 10 mg 28 tablet Nedir

Lundbeck Firması

Güncelleme : 3 Temmuz 2018

Cipralex nedir, Cipralex ne için kullanılır, Cipralex ne ilacı, Cipralex neye yarar, Cipralex ne işe yarar, Cipralex neye iyi gelir, Cipralex kullananlar, Cipralex kullanımı, Cipralex uygulama, Cipralex etkileri, Cipralex faydaları bilgilerini içerir.

CIPRALEX nedir ve ne için kullanılır?

•  CIPRALEX 10 mg film tabletler, her biri 10 mg essitalopram içeren oval, beyaz, çentikli, tabletin bir yüzünde çentiğin bir tarafında “E” diğer tarafında “L” baskılı film kaplı tabletlerdir.

•  CIPRALEX 28, 56 ve 84 tabletlik ambalajlarda piyasaya sunulmaktadır.

•  CIPRALEX essitalopram içerir. Bu ilaç, depresyon (majör depresif durumlar) ve agorafobili (açık alan korkusu) veya agorafobisiz panik bozukluğu, sosyal anksiyete (kaygı) bozukluğu ve yaygın anksiyete bozukluğu ve obsesif-kompulsif (saplantı- zorlantı) bozukluk gibi anksiyete bozukluklarında kullanılır.

• Essitalopram, selektif serotonin geri alım inhibitörleri (SSRIs) olarak adlandırılan bir antidepresan grubuna dahildir. Bu ilaçlar beyindeki serotonin sistemini etkileyerek serotonin düzeylerini arttırırlar. Serotonin sistemindeki bozukluğun, depresyon ve benzeri hastalıkların gelişiminde önemli bir faktör olduğu kabul edilmektedir.

İyi hissetmeye başlamanız birkaç haftayı bulabilir. Durumunuzda iyileşme görmeniz biraz zaman alsa bile, CIPRALEX kullanmaya devam ediniz.

Eğer kendinizi daha iyi hissetmezseniz ya da daha kötü hissederseniz, bunu bir doktorla konuşmalısınız.