Kısa İlaç Bilgisi
|
Kongest Şurup içerisinde parasetamol ile birlikte fenilefrin ve klorfeniramin maleat bulunur. Kongest Şurup grip ve soğuk algınlığı tedavilerinde kullanılır. |
İlaç Sınıfı
|
Solunum Sistemi
> Burunla İlgili İlaçlar
> Sistemik Nazal Dekonjestanlar
> Sempatomimetikler
> Phenylephrine kombinasyonları
|
ATC Kodu
|
R01BA53
|
Etkin Madde
|
Fenilefrin Hcl 2.5 mg/5 ml
, Klorfenamin Maleat 1 mg/5 ml
, Parasetamol 160 mg/5 ml
| |
Barkodu |
8699874080120 |
Geri Ödeme Kodu |
A09665 |
Satış Fiyatı
|
4.59 TL [ 18 Nisan 2018 ]
|
Original / Jenerik
| Orjinal |
Reçete Durumu
|
Beyaz Reçeteli |
Eşdeğer İlaç Sayısı
|
4
|
Alternatif İlaç Sayısı
|
5
|
Sağlık Konuları |
İdrar Yolları Sorunları
|
İmal veya İthal
|
İthal |
Gebelik Kategorisi
|
İlacın gebelik kategorisi C’dir |
Geri Ödeme Durumu
|
Ödenir |